دزدگیر چیست؟

دزدگیر چیست؟

دزدگیر چیست؟ سیستمی که هنگام شکستن قفل در و یا ورود به حریم شخصی یا مکانی، با ایجاد صدا، نور و یا تماس تلفنی این عمل را اعلام می کند. دزدگیر‌ها دارای انواع و اقسام مختلفی هستند که استفاده از آن‌ها برای امنیت خانه، محل کار و ماشین‌ها بسیار اهمیت دارد. هر کدام از این نوع دزدگیر‌ها دارای عملکرد مختلف هستند که باید برای آنکه بدانید دزدگیر چیست به آن‌ها توجه کنید. از این رو در این مقاله در نظر داریم تا شما را با دزدگیر چیست و با انواع دزدگیری که در اماکن مورد استفاده قرار می‌گیرد آشنا کنیم و همچنین مطالبی را درباره اجزا دزدگیر در اختیارتان قرار می‌دهیم.

دزدگیر دقیقاً چیست؟

Array

سیستمی که هنگام شکستن قفل در و یا ورود به حریم شخصی یا مکانی، با ایجاد صدا، نور و یا تماس تلفنی این عمل را اعلام می کند. از آنجایی که دزدگیرها یک سیستم حفاظتی-امنیتی هستند از این طریق می توانید آسیب های ناشی از سرقت را کاهش و یا جلوگیری کرد. دزدگیرها دارای انواع مختلفی می باشند اما ساختارشان یکی می باشد، که هرکدام ویژگی ها و مزایای مختلفی دارند و شما می توانید متناسب با نیاز خود دزدگیر مناسب را خریداری کنید.

ببینید: اپتی پلاس

انواع دزدگیر چیست؟

Array

برای آن که بهترین دزدگیر منزل یا اماکن را برای خود خریداری کنید، مهم‌ترین موضوعی که باید به آن توجه داشته باشید، نیاز شما از دزدگیر است. به طور کلی هر کدام از دزدگیر‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند که در ادامه برخی از این ویژگی‌ها را بیان می‌کنیم.

  • برخی از دزدگیر‌ها فقط آلارم دهنده هستند و صدا زیادی را تولید می‌کنند، اما اطلاعی به شما یا پلیس نمی‌دهند.
  • برخی از دزدگیرها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در صورتی که احساس کنند مکان در حال سرقت است با شماره‌هایی که در آن‌ها ذخیره شده‌ تماس می‌گیرند.
  • دزدگیر‌هایی نیز در بازار وجود دارند که دارای سیستم هوشمند هستند و از طریق اپلیکیشن به افراد تماس می‌گیرند.
  • برخی از افراد که امینت محل کار یا خانه‌های آن‌ها بسیار مهم است، با یک شرکت حفاظتی و امنیتی قرارداد می‌بندند تا در صورت آلارم زدن دزدگیر ها به محل عازم شوند.

همانطور که می‌بینید دزدگیر‌ها عملکرد‌های مختلفی دارند که برای آگاهی یافتن باید با این عملکرد‌ها کاملا آشنا باشید.

بخوانید: یو پی اس یا برق اضطراری چیست؟

سیستم بدون سیم بهتر است یا سیستم با سیم؟

Array

هنگامی که می‌خواهید دزدگیری را خریداری کنید در مرحله اول باید مشخص کنید که آیا سیستم‌های بدون سیم نیاز شما را برطرف می‌کنند و یا سیستم‌های سیم دار. به طور کلی می‌توان گفت که سیستم‌های بدون سیم نصب راحت‌تری دارند و می‌توان آن‌ها را در کمترین زمان ممکن نصب کرد. این نوع سیستم برای تغذیه خود از باتری بهره می‌گیرد. اما سیستم‌های با سیم نصب سختری به نسبت دزدگیر بدون سیم دارد، اما از طرفی از قیمت کمتری برخوردار است.

از دیگر مزیت‌های سیستم بدون سیم می‌توان به این موضوع اشاره کرد، که اگر به هر دلیلی مجبور به تغییر مکان شدید به راحتی می‌توانید، دزدگیر را برداشته و در مکان جدید نصب کنید. به طورکلی اگر کاربری راحت دزدگیر برای شما مهم است از دزدگیر بدون سیم استفاده کنید، اما اگر قیمت مناسب اولویت شما است می‌توانید دزد گیر با سیم را مورد استفاده قرار دهید.

ببینید: دزدگیر بیواز (24 ماه گارانتی)

سیستم آژیر زننده مناسب برای اماکن دارای نگهبان

Array

یکی از سیستم‌‌های ساده که باید با آن آشنا شوید، دزدگیر آژیر زننده است. این نوع دزدگیر‌ها را می‌توان برای مکان‌هایی مناسب دانست که خود فرد در محل حضور دارد و با صدای آژیر خود را سریعا به محل برساند. به عنوان مثال کارخانه و کارگاه‌هایی که دارای نگهبان هستند، آژیری که فقط صدای زیادی از خود تولید کند، برای آن‌ها مناسب است. از مزیت این نوع آژیر‌ها می‌توان به نصب راحت آن‌ها اشاره کرد و همچنین نیازی نیست که هزینه‌ی زیادی را برای خرید آن‌ها صرف کنید.

بخوانید: چگونه دوربین را از راه دور کنترل کنیم

دزدگیر‌های تلفن کننده

Array

دزدگیر‌های تلفن کننده می‌توانند امنیت مناسبی را برای خانه و محل کار شما به وجود بیاورند. دزدگیر های تلفن کننده هنگامی که تحریک می‌شوند به شمار‌هایی که در آن‌ها ذخیره شده است زنگ می‌زنند.

ببینید: برق اضطراری

معمولا این نوع دزدگیر‌ها سه تا 10 شماره در آن‌ها ذخیره می‌شود، که دزدگیر از شماره اول شروع به زنگ زدن می‌کند و هر زمان که فردی تلفن را جواب داد به شماره‌های دیگر تماس نمی‌گیرد. با توجه به نوع طراحی و عملکرد این سیستم باید با آن در هنگام آگاهی یافتن از انواع دزدگیر چیست آشنا شوید. دزدگیر‌های تلفن کننده به دو نوع کلی تقسیم بندی شده که شامل موارد زیر می‌شوند:

تلفن کننده‌های خط ثابت

این نوع از دزدگیر به خط ثابت تلفن در محل کار یا منزل وصل می‌شود و از این رو باید محل دارای سیم کشی تلفن باشد.

تلفن کننده GSM

این نوع از تلفن‌ کننده‌ها نیازی به سیم تلفن ندارند و فقط کافی است که برای آن‌ها از سیمکارت استفاده کنید. البته توجه کنید که همیشه اعتبار کافی برای برقرای ارتباط داشته باشد.

قرارداد نظارت بر دزدگیر برای افزایش امنیت محیط

Array

یکی دیگر از راه‌های افزایش امنیت که باید با آن آشنا شوید، قرارداد نظارت بر دزدگیر است. استفاده از این رویکرد سبب شده تا امنیت منزل و محل کار شما به شدت افزایش پیدا کند. در این روش سیستم هشدار دهنده به یک مرکز متصل می‌شود و در صورت تحریک سیستم، مرکز از این موضوع با خبر شده و به تلفن منزل زنگ می‌زند و از شما رمز تعیین شده را می‌خواهد. اگر رمز درست نباشد و یا به تلفن پاسخ ندهید، نیرو‌های آن به محل اعزام می‌شوند.

بخوانید: چه دزدگیر اماکنی بخریم

اجزای دزدگیرها

Array

یکی از مواردی که باید در مقاله دزدگیر چیست با آشنا شوید، آشنایی با اجزایی است که در دزدگیر‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته باید گفت که اجزای دزدگیر‌ها بسته به کارکردشان مشخص می‌شوند، اما با این وجود در تمامی سیستم‌های دزدگیر موارد زیر جزو اصلی‌ترین قطعات آن‌ها به حساب می‌آیند.

ببینید: دوربین مداربسته داهوا

جعبه دزدگیر

مدار اصلی دزدگیر در یک جعبه آهنی قرار می‌گیرد و در محل مورد نظرنصب می‌شود. بر روی این جعبه یک سوراخ نسبتا کوچک برای خروج سیم‌ها تعبیه شده است. به این قسمت کنترل پنل دستگاه نیز می‌‌گویند.

سنسور حرکتی، چشمی

این نوع سنسور‌ها تشخیص دهنده حرکت هستند و با امواج مادون قرمز کار می‌‌کنند. بدین ترتیب در صورت هرگونه تغییر در محل تحریک می‌شود.

بلندگوی دزدگیر

هر چه صدا آژیر بلندتر باشد، برای امنیت محل بهتر است. از این رو می‌توان از بلندگوی بوقی برای این امر استفاده کرد تا صدای زیادی از خود تولید کند.

باتری تغذیه

باتری تغذیه یکی از مهم ترین تجهیزاتی است که در سیستم دزدگیر مورد استفاده قرار می‌گیرد. این باتری‌ دزدگیرها 12 ولتی هستند و در جعبه دزدگیر قرار می‌گیرند تا در صورتی که برق قطع شد، سیستم از کار نیوفتد. علاوه بر این موارد، دزدگیر‌ها دارای اجزای دیگری نیز هستند که می‌توان به دستگاه تلفن کننده و ریموت کنترل اشاره کرد.

نتیجه گیری

داشتن دزدگیر برای مغازه ها، ساختمان ها و به خصوص زمان هایی که کسی در خانه نیست می تواند خیلی کاربردی باشد. اما برای خرید دزدگیر باید با این سیستم امنیتی آشنا باشید و همینطور باید از جاهای معتبر خریداری کرد. فروشگاه دیجی رانو یکی از معتبرترین فروشگاه ها در زمینه فروش دزدگیر می باشد که با پشتیبانی 24 ساعته پاسخگوی نیازها و سوالات مشتریان می باشد.

Rate this post
دیدگاه شما

2 دیدگاه

  1. مرتضی نقیبی گفت:

    انواع دزدگیر رو کم گفتین

  2. کوروش خاکی گفت:

    مقالات دوربین مدار بسته تون هم خوب بود . بخصوص معرفی دوربین مدار بسته اکسوم

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.