چرا باید از سیستم دزدگیر استفاده کنیم؟

چرا باید از سیستم دزدگیر استفاده کنیم؟

چرا باید از سیستم سرقت استفاده کنیم؟ افزایش آرامش خاطر در سفر یا منزل، افزایش بیش از پیش امنیت امکان مورد نظر، جلوگیری از حوادث و اتفاقات غیر متقربه، خانه یا محل کار تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد. این موارد نمونه ای بود اینکه چرا باید از دزدگیر استفاده کنیم. استفاده از دزدگیر مزایای بسیار دیگری هم دارد که در ادامه مقاله به آنها پرداخته ایم و همچنین برای اینکه با مزایای استفاده از دزدگیر بیشتر آشنا بشیم با ما همراه باشید.

مزایای استفاده از سیستم دزدگیر چیست؟

Array

برای خود یا بسیاری از اطرافیانمان پیش آمده است بعد از آن که محل کار یا منزل آن‌ها سرقت شده، از عدم استفاده از سیستم دزدگیر بسیار پشیمان شده‌ایم. از این رو بهترین جواب برای اینکه چرا باید از دزدگیر استفاده کنیم؟ این است که تا در صورت سرقت شدن منزل حداقل پشیمان نباشیم و از عدم نصب آن حسرت نخوریم. به طور کلی استفاده از سیستم دزدگیر مزیت های مختلفی را به وجود می‌آورد که در ادامه در مورد هر کدام از آن‌ها توضیحاتی را بیان می‌کنیم.

افزایش آرامش خاطر در سفر یا منزل

بسیاری از افراد هنگامی که در منزل هستند، همواره استرس دارند تا مال و اسناد مهم‌ آن‌ها در محل کار به سرقت برود و از این رو همواره آشوبی در آن‌ها وجود دارد. یا به عنوان مثال اگر فرد به مسافرت برود در تمام طول سفر به این موضوع فکر می‌کند، که شاید منزلش را دزد بزند و همواره فکر و ذکرش درگیر امنیت منزل یا محل کار است.

افزایش آرامش خاطر یکی از مواردی است که مشخص می کند چرا باید از دزدگیر استفاده کنیم. شاید که هیچ گاه سارقی به سراغ شما نیاید، اما این درگیری‌های ذهنی می‌تواند زندگی را برایتان کمی سخت کند. به همین دلیل برای حل این مشکلات و آسوده کردن خیال خود بهتر است که هر چه سریع‌تر یک دزدگیر مناسبی برای اماکن مختلف نصب کنید.

افزایش امنیت اماکن مورد نظر

Array

یکی از دلایلی که می‌تواند دزدی اماکن را به حداقل کاهش دهد وجود دزدگیر‌ها است. این موضوع را می‌توان با ذکر یک مثال بیشتر توضیح داد: به عنوان مثال یک سارق می‌‌خواهد از بین دو فروشگاه در کنار یکدیگر، از یکی از آن‌ها سرقت کند؛ یکی از این فروشگاه‌ها دارای سیستم سرقت است و دیگری از این سیستم بهره مند‌ نیست. حال به نظر شما سارق از کدام فروشگاه دزدی می‌کند؟ جواب این سوال کاملا مشخص است، وجود سیستم سرقت علاوه بر آن که سرقت را بسیار سخت می‌کند، ترس و استرسی را برای سارق به وجود می‌آورد.

ببینید: دزدگیر بیواز با ضمانت 24 ساعته

از این رو می‌توان گفت که معمولا سارقان به دنبال مکان‌هایی می‌روند که از هیچ سیستم امنیتی برخوردار نباشند. از این رو یکی دیگر از دلایلی که باید از دزدگیر استفاده کنیم این است که سارق با دیدن دزدگیر‌ها استرس گرفته و به همین دلیل اگر همه‌ی فروشگاه‌ها از سیستم سرقت استفاده کنند، احتمال دزدی بسیار کاهش می‌یابد.

جلوگیری از حوادث و اتفاقات غیر مترقبه

استفاده از دزدگیر‌ها فقط برای جلوگیری از سرقت نشدن منزل یا محل کار نیست و در مواردی دیگری می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. آتش سوزی و اتفاقات این چنینی، در منازل بسیار اتفاق می‌افتد و افرادی به دلیل آن که در محل حادثه حضور ندارند، نمی‌توانند آتش را مهار کنند. از این رو تجهیزات و لوازم آن‌ها با آسیب‌های زیادی روبه‌رو می‌شود و خسارت‌های زیادی به بار می‌آید.

معمولا در این مواقع اگر به زودی در محل حاضر شوید می‌توانید با کمترین خسارت آتش را مهار کنید. لازم به ذکر است که می‌توان تکنولوژ‌های مختلفی را به سیستم دزدگیر اضافه کرد، که یکی از مهم‌ترین آن‌ها سنسور دود است.

این سنسور کمک می‌کند تا اگر دود بیش از اندازه افزایش یابد، فعال شده و شروع به هشدار کند، این موضوع سبب می‌شود تا شما در کمترین زمان ممکن از این موضوع مطلع شوید و بتوانید با اقدامات مختلف آتش را مهار کنید.

ببینید: اپتی پلاس

تحت پوشش بیمه قرار گرفتن خانه یا محل کار

Array

یکی دیگر از مهم ترین موارد اینکه چرا باید از دزدگیر استفاده کنیم، این است که تمام لوازم و وسایل شما تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد. به طور کلی هیچگاه نمی‌توان اتفاقات مترقبه و یا سرقت‌های مختلف را به طور صددرصدی از منرل یا محل کارمان دور کنیم؛ و نمی‌توان بروز چنین اتفاقاتی را کتمان کرد. با استفاده از سیستم دزدگیر این احتمال بسیار کاهش می‌یابد، اما هیچگاه احتمال حوادث غیر متفربه و سرقت به صفر نمی‌رسد.

از این رو معمولا برخی از شرکت‌های ارائه دهنده سیستم‌های دزدگیر، خانه یا محل کار شما را بیمه می‌کنند و درصورت وارد شدن خسارات مختلف این شرکت‌ها تمامی خسارات را پرداخت می‌کنند. این موضوع می‌تواند آرامش خاطر شما را افزایش دهد، چرا که می‌دانید اولا احتمال سرقت شدن منزلتان بسیار کم است و همچنین می‌دانید که اگر منزل شما سرقت برود، می‌توانید از طریق بیمه تمام خسارت‌های وارده را دریافت کنید.

کنترل از راه دور

با استفاده از سیستم های مدرن دزدگیر شما می توانید زمانی که در منزل یا محل کار خود نیستید از طریق لپ تاپ یا موبایل و یا سیستم های دیگر به این محل ها نظارت داشته باشید و سیستم امنیتی خود را فعال یا غیر فعال کنید که البته این کار در کنار داشتن دوربین مداربسته تاثیر بیشتری خواهد داشت وبهتر می توان کنترل کرد.

بخوانید: کنترل از راه دور دوربین مدار بسته

امکان مطلع کردن و شناسایی

Array

سیستم های دزدگیر از دو طریق ورود سارق را اعلام می کند:

  1. صدای آژیر
  2. تماس یا پیامک

برخی از دزدگیرها هنگام ورود سارق صدای آژیر می دهند، اما برخی از مدل های دیگر با ثبت کردن شماره تماس خود و یا کلانتری محل با ورود سارق با شماره ثبت شده تماس میگیرد. همچنین برخی از دزدگیرها به سیستم تشخیص چهره هم مجهز هستند و می توانند چهره سارق را ثبت و ضبط کند.

نتیجه گیری

استفاده از دزدگیر مزایای بسیاری دارد که مهم ترین عامل آن جلوگیری از سرقت است. همچنین با آرامش خاطر بیشتری می توانید منزل یا محل کار خود را ترک کنید. برای خرید دزدگیر می توانید به سایت دیجی رانو که یکی از بهترین فروشگاه ها در مشهد می باشد مراجعه کنید و دزدگیر موردنظر خود را به صورت حضوری یا غیر حضوری (اینترنتی) خریداری کنید.

Rate this post
دیدگاه شما

3 دیدگاه

  1. جمال گفت:

    اینم سواله چرا باید از سیستم دزدگیر استفاده کنیم واقعا خوب الان هر مجموعه ای نیاز داره دیگه

  2. هانا نفیسی گفت:

    برخی از مدل های دیگر با ثبت کردن شماره تماس خود و یا کلانتری محل با ورود سارق با شماره ثبت شده تماس میگیرد. همچنین برخی از دزدگیرها به سیستم تشخیص چهره هم مجهز هستند و می توانند چهره سارق را ثبت و ضبط کند.
    این قسمت جالبترین قسمت مقاله تون بود.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.