• دیجی رانو
 • /
 • مقالات
 • /
 • دوربین مداربسته بهتر است یا دزدگیر؟(قیمت لحظه ای دوربین مداربسته و دزدگیر منزل+ضمانت)

دوربین مداربسته بهتر است یا دزدگیر؟(قیمت لحظه ای دوربین مداربسته و دزدگیر منزل+ضمانت)

تفاوت دوربین مداربسته و دزدگیر

با گذر زمان و پیشرفت تجهیزات امنیتی که از بهترین امکانات امنیتی اماکن دوربین مداربسته و دزدگیر است، یکی از مهم ترین سوالاتی که برای افراد پیش می آید این است که دوربین مداربسته بهتره یا دزدگیر؟ و کدام یک بهتر است؟ در این مقاله به بررسی تفاوت های دوربین مداربسته و دزدگیر و مزایایی که دارند پرداخته ایم، با مطالعه این مقاله متوجه تفاوت هایی که دارند می شوید.

دوربین مدار بسته چیست؟

Array

دوربین مدار بسته معنی ترکیب انگلیسی Closet CircuitTelevision است که به اختصار به آن cctv نیز می‌‌گویند. به طور کلی به همه‌ی دوربین‌هایی که در جای خود ثابت می‌شوند و پس از ضبط رویداد و وقایع آن‌ها را به چند محل مختلف ارسال می‌کنند، دوربین مدار بسته گفته می‌شود. اما این دوربین‌ها به دلیل آن که در اکثر مواقع برای حفاظت و امنیت مورد استفاده قرار می‌گیرند، افراد آن‌ها را دوربین‌هایی برای افزایش امنیت می‌دانند، اما از نظر فنی دوربین‌های ویدیو تلفن و کنفرانس نیز از جمله دوربین‌های مدار بسته هستند.

دوربین‌های مداربسته تاثیر بسیار زیادی در افزایش امنیت دارند و با استفاده از آن‌ها در محل کار خود یا منزل می‌توانید امنیت را دوچندان کنید. طبق آمار مکان‌هایی که در آن‌ها سیستم دوربین مداربسته نصب شده باشد، به نسبت فروشگاه یا منزلی که فاقد دوربین مدار بسته هستند، امنیت بالاتری داشته و سرقت کمتری در آن‌ها اتفاق می‌‌افتد. یکی دیگر از ویژگی هایی که این دو را متمایز می کند، کنترل از راه دور دوربین مداربسته می باشد که می توانید به وسیله لپ تاپ، رایانه یا موبایل انجام دهید.

انواع دوربین مداربسته چیست؟

دوربین های مداربسته می توان به سه دسته زیر دسته بندی کرد:

 1. براساس فرمت و بستر ارتباطی
 2. بر اساس قاب و دوربین
 3. بر اساس شکل ظاهری

هر کدام از موارد بالا نیز دارای انواع مختلفی می باشد که در ادامه به آن ها پرداخته ایم.

انواع دوربین مدار بسته بر اساس نوع فرمت و بستر ارتباطی

 • دوربین های آنالوگ ANALOG
 • دوربین های HD
 • دوربین های تحت شبکه IP

انواع دوربین بر اساس قاب و دوربین

 • دوربین های مخفی
 • دوربین های ضد آب قاب بزرگ
 • دوربین های قاب فانتزی

انواع دوربین مدار بسته بر اساس شکل ظاهری

 • دوربین های مادون قرمز ir
 • دوربین های اسپید دام
 • دوربین های دام dome
 • دوربین های صنعتی
 • دوربین های مینیاتوری

مزیت‌های دوربین مداربسته چیست؟

Array

دوربین‌های مداربسته با توجه به کارایی بالا و عملکرد مناسب می‌تواند مزیت‌های مختلفی در بر داشته باشد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

افزایش امنیت

اولین مزیت آن‌ همانطور که گفته شد، افزایش امنیت منزل و محل کار است و می‌توان گفت که دوربین مداربسته سبب کاهش ارتکاب جرم می‌شود، چرا که دزد‌‌ها از نزدیک شدن به محل‌هایی که دارای امنیت کافی باشد می‌ترسند.

دریافت خسارت از بیمه

اگر در محیط کار یا منزل خود از دوربین مدار بسته استفاده کرده باشید، در صورت سرقت از آن‌ها می‌توانید بخشی از خسارت خود را از بیمه دریافت کنید.

زیر نظر گرفتن عملکرد کارمندان

با استفاده از دوربین مداربسته می‌توانید عملکرد کارمندان خود را زیر نظر داشته باشید، که این موضوع در افزایش بازده کاری آن‌ها نقش دارد. این مزیت را نمی‌توانید با استفاده از دزدگیر‌ها داشته باشید و به نوعی این موضوع یکی از تفاوت دوربین مدار بسته و دزدگیر است.

کنترل تردد خودروها

اگر می‌خواهید از ورود و خروج ماشین‌ها با خبر باشید تا در صورت بروز مشکلی از طریق پلاک آن شخص را پیدا کنید، دوربین مداربسته به کمک شما می‌آید.

افزایش حفاظت شخصی

گاهی استفاده از دوربین مداربسته می‌تواند حفاظت از شخصی باشد. به عنوان مثال فرزند خود را می‌توانید از راه دور کنترل کنید و یا در صورت کمک خواستن والدین سالمندتان می‌توانید، سریعا خود را به خانه برسانید. برای اینکه بیشتر متوجه شوید که دوربین مداربسته بهتره یادزدگیر با ما همراه باشید.

دزدگیر چیست؟

Array

در اینجا نوبت به دزدگیر می رسد؛ اگر بدانیم دزدگیر چیست و چه کارایی‌ای دارد بهتر می توان تفاوت های آن را با دوربین مداربسته تشخص داد. دزدگیر‌ها یکی از بهترین و کارآمد‌ترین وسایل برای افزایش امنیت هستند که در سال‌های اخیر به دلیل قیمت به صرفه مصرف بسیار زیادی دارند. عملکرد کلی این دزدگیر‌ها بدین صورت است زمانی که تحریک شوند، آژیر دزدگیر صدای بلندی از طریق بلندگو‌ها ایجاد می‌کنند و از این طریق افراد را با خبر می‌سازند، همچنین در برخی از مدل‌ها علاوه بر ایجاد صدای بلند، به شماره‌های ذخیره شده در آن‌ها تماس می‌گیرد.

انواع دزدگیر‌ چیست؟

Array

برای این که با بررسی تفاوت دوربین مدار بسته و دزدگیر بهترین خرید را داشته باشید، باید علاوه بر آشنایی با انواع دوربین مدار بسته با انواع دزدگیر‌ها نیز آشنا شوید. دزدگیر‌ها دارای انواع مختلفی هستند که با توجه به نیاز خود می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. از جمله مهم‌ترین انواع دزدگیر‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ایجاد رعب و وحشت برای سارقین

برخی از دزدگیر‌ها پس از آن که تحریک می‌شوند فقط با صدای بلندی که ایجاد می‌کنند سبب رعب و وحشت سارق شده و به نوعی از سرقت‌های مختلف جلوگیری می‌کند. همچنین این صدای بلند می‌تواند افراد مختلف را نیز با خبر کند.

اطلاع رسانی از طریق تماس

در بعضی اوقات به دلیل آن که فرد از محل دور است، صدا آژیر به تنهایی نمی‌تواند کارساز باشد و از این رو نیاز است تا با شماره‌هایی که در سیستم دزدگیر سیو شده تماس گرفته شود؛ در این مواقع می‌توان به سیستم دزدگیر تلفن کننده خطوط ثابت اشاره کرد.

اطلاع رسانی از طریق پیامک

هنگامی که محل دارای خط تلفن نباشد یا بخواهیم امنیت محیط را افزایش دهیم، استفاده از دزدگیر تلفن کننده سیم کارتی می‌تواند کارساز باشد. احتمال قطعی این نوع دزدگیر‌ها بسیار کم است و از طرفی علاوه بر تماس می‌تواند پیامک نیز در هنگام خطر ارسال کند.

کنترل چند مجموعه اداری یا مسکونی

وقتی بخواهیم چند سیستم دزدگیر را در مجتمع‌های اداری یا مسکونی با هم هدایت و کنترل کنیم، نیاز به یک سیستم پیشرفته است و در این هنگام استفاده از سیستم دزدگیر تحت شبکه بسیار کاربردی است.

انواع سنسور دزدگیر چیست؟

این نوع سیستم برای آن که بتواند امنیت را از جهات مختلف برای اماکن مختلف ایجاد کند دارای سنسور‌های متنوعی است که مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

 1. سنسور حرکتی
 2. سنسور مگنت
 3. سنسور حرارتی

که در ادامه به توضیحاتشان پرداخته ایم.

سنسور حرکتی

این نوع سنسور به طور کلی پرکاربرد‌ترین سنسور دزدگیر‌ها هستند که به راحتی حرکات‌ اشیا یا اشخاص را متوجه شده و در این صورت فعال شده و آژیر می‌کشد.

سنسور مگنت

از دیگر موارد سنسور‌های کاربردی دزدگیر‌ها مگنت است. مگنت از دو قطعه تشکیل شده است که بالای چارچوب یا پنجره‌ها قرار می‌گیرد و در صورت باز شدن در یا پنجره و از هم جدا شدن این دو قطعه آژیر می‌کشد.

سنسور حرارتی

سنسور‌ حرارتی می‌تواند برای حوادث و اتفاقات غیر متقربه به کار آید. این سنسور به دود بسیار حساس است و زمانی که دود بیش از اندازه افزایش پیدا کند، آژیر می‌کشد و بدین صورت از آتش سوزی جلوگیری می‌کند. این مزیت در دوربین مدار بسته وجود ندارد و به نوعی می‌توان یکی از تفاوتهای دوربین مدار بسته و دزدگیر را همین موضوع معرفی کرد.

توصیه ما این است که برای کارایی بهتر در زمان قطعی برق بهتر است از اپتی پلاس برای تامین برق مورد نیاز دزدگیر و دوربین مداربسته استفاده کنید.

نتیجه گیری

حال که با تفاوت دوربین مدار بسته و دزدگیر‌ آشنا شدیم. باید گفت که هر دوی این سیستم‌ها تاثیر بسیار زیادی در افزایش امنیت دارند و به نوعی استفاده همزمان از آن‌ها بهترین راهکاری است که می‌توانید در پیش بگیرید. همچنین برای خرید دوربین مداربسته و دزدگیر می توانید به فروشگاه دیجی رانو (digirano.com) مراجعه کنید و محصول موردنیاز خود را خریداری کنید.

Rate this post
دیدگاه شما

4 دیدگاه

 1. نیما مرتضوی گفت:

  دوربین مدار بسته و دزدگیر مکمل هم هستن توی بحث امنیت

 2. کمال مینایی گفت:

  من تازه با سایت دیجیرانو آشنا شدم فروشگاه خوبی دارین
  ارسال به شهرهای دیگه هم دارین؟؟؟

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.