دوربین مداربسته اکسوم بهتر است یا داهوا؟

مقایسه دوربین اکسوم و داهوا

اکسوم و داهوا دو شرکت معتبر در زمینه‌ی تولید دوربین مداربسته هستند که ویژگی و خصوصیات مختلف دوربین‌های آن‌ها باعث شده تا مشتریان زیادی را جذب خود کنند. به طور کلی می‌توان گفت که برای بهره گیری از هر نوع و مدل دوربینی با امکانات مختلف، استفاده و بهره‌گیری از این دو برند بسیار مناسب است. حال این که دوربین مداربسته اکسوم بهتر است یا داهوا بیش از هر چیزی به سلیقه و نظرشما بر می‌گردد. به نوعی می‌توان گفت که اگر به دنبال انواع دوربین‌ها هستید و می‌خواهید این دوربین‌ها کیفیت مناسبی داشته باشند، استفاده از محصولات هر دوی این برند‌ها را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

کدام بهتر است؛ اکسوم یا داهوا؟

برای جواب به این سوال باید این دوربین‌ها را از جهات مختلفی مقایسه کرد و پس از بررسی تصمیم نهایی خود را بگیرید. اما از آن جایی که هر دوی این برند‌ها دارای کیفیت بسیار بالایی هستند؛ می‌توان گفت که شما بسته به نیاز خود می‌توانید محصولات این دو برند را استفاده کنید. از این رو ما در این مقاله نکاتی که باید قبل از انتخاب دوربین مداربسته به آن‌‌ها توجه داشته باشید را بیان می‌کنیم.

بخوانید: همه چیز درباره دوربین های اکسوم

بررسی مزایا

  • اولین موضوعی که باید برای مقایسه این دو برند به آن اشاره کنیم، تنوع محصولات آن‌ها است. به طور کلی می‌توان گفت که هر دوی این برند‌ها از این نظر با یکدیگر برابرند؛ چرا که اکسوم و داهوا دارای مدل‌های مختلفی از دوربین‌های مداربسته هستند که کاربرد و ویژگی‌های متنوعی دارند، اما در حال حاضر یکی مشکلی که برای داهوا ایجاد شده است، جور نبودن قطعات دوربین مداربسته است، به تبع وقتی محصولی در جور نبودن قطعات مشکل داشته باشد قطعا در خدمات پس از فروش با مشکل روبرو می شود.
  • کیفیت و وضوح تصویر از دیگر نکاتی است که در هنگام مقایسه این دو برند باید به آن توجه کرد. مدل‌های مختلف این دو برند دارای کیفیت‌های متفاوتی است و از این رو با صرف هزینه‌ی بیشتر می‌توانید تصاویر باکیفیت‌تری از دوربین مداربسته در اختیار داشته باشید.
  • برند داهوا از نظر اعتبار نسبت به برند اکسوم معتبر‌تر است چرا که مدت زمان زیادی است که محصولات آن در بازار وجود دارد و به نوعی جامعه هدف با آن بیشتر آشنا هستند. اما می‌توان گفت که برند اکسوم از نظر میزان اعتبار با توجه به تولید محصولات باکیفیت و کسب رضایت مشتریان توانسته در مدت زمان کوتاهی به اعتبار و ارزش بالایی دست پیدا کند و از طرفی لازم است بدانید که در محصول اکسوم تمامی باگ های موجود در تمام دوربین های مداربسته از جمله اکسوم گرفته شده است و از کیفیت بالاتری برخوردار است.
  • دوربین داهوا دارای ضمانت های مختلفی است دلیلشم این است که دوربین داهوا توسط یک شرکت در چین تولید نمی شود. اما دوربین مداربسته اکسوم در یک شرکت در ایران تولید می شود آن هم شرکت فوژان اکسوم است که در تهران می باشد و نکته قابل توجه این است که دوربین مداربسته اکسوم در کلیه دوربین ها ضمانت نامه 50 ماه دارد.
  • جدیدا دوربین داهوا در بروزسانی با مشکلاتی روبرو شده است، اما دوربین مداربسته اکسوم در مبحث بروزرسانی خیلی عملکردی بهتری را از خود نشان داده است.

ببینید: بهترین دوربین های اکسوم

بررسی قیمت

دوربین مداربسته تحت شبکه داهوا مدل DH-IPC-HFW1230SP

Array

دوربین مداربسته تحت شبکه اکسوم مدل EIPC-B112L

Array

به طور کلی در هنگام انتخاب یک دوربین مناسب با کارایی بالا دو عامل نقش مهمی دارند که این عامل کیفیت و قیمت دوربین‌ها است. برای خرید یک دوربین باکیفیت و با کارایی بالا همه چیز به نوع نیاز شما از دوربین برمی‌گردد، نیاز‌هایی از قبیل مکان و فضای استفاده از آن، دلیل خرید آن و… . پس از آن که این موارد را برای خود لیست بندی کردید باید ببینید که کدام یک از برند‌ها موجود در بازار می‌توانند نیاز‌های شما را برطرف کنند و در بین آن‌ها بهترین و ارزان‌ترین دوربین مداربسته را انتخاب کرده و از آن‌ استفاده کنید.

حال می‌توان گفت که به دلیل تنوع محصولات اکسوم و داهوا شما در انتخاب دوربین با برخورداری از امکاناتی نزدیک به خواسته‌ خود دچار محدودیت نخواهید بود و می‌توانید به راحتی محصول مورد نظر خود را از بین این دو برند انتخاب کنید. اکسوم و داهوا از نظر کیفیت با یکدیگر تفاوت ندارند و از این رو باید محصول را انتخاب کنید که صرفه‌ی اقتصادی داشته باشد. به طور کلی می‌توان گفت که داهوا نسبت به برند‌های هم رده‌اش قیمت بیشتری دارد و از این رو از نظر قیمت اکسوم می‌تواند انتخاب مناسب و منطقی‌تری باشد.

بخوانید: کنترل از راه دور دوربین های مداربسته

به طور خلاصه‌تر برای سوال دوربین مداربسته اکسوم بهتر است یا داهوا باید گفت که از نظر کیفیت باهم برابری می کند اما برند اکسوم با 50 ماه ضمانت تعویض و قیمت اقتصادی می‌تواند انتخاب مناسب‌تری باشد.

به طور کلی از نظر تکنولوژی دوربین‌ها به سه دسته کلی تقسیم بندی می‌شوند که در این بخش در مورد آن‌ها توضیحاتی را بیان می‌کنیم:

دوربین مداربسته آنالوگ

در ابتدا که دوربین‌های مداربسته مورد استفاده قرار می‌گرفتند این دوربین رواج پیدا کرده است، اما به مرور زمان و پیشرفت تکنولوژی در این زمینه‌، محبوبیت دوربین‌های مداربسته آنالوگ نیز کاهش پیدا کرد. مشکل اصلی این دست از دوربین‌ها کیفیت پایین و نویز بسیار بالای آن‌ها بود. اما به طور کلی می‌توان گفت که این دوربین قیمت ارزانی در مقایسه با دو مدل دیگر دارد. اما تولید آن توسط برند اکسوم و داهوا مدت‌ها است که انجام نمی‌شود.

ببینید: قابلیت ICR در دوربین های مداربسته

دوربین مداربسته مگاپیکسلی:

با پیشرفت تکنولوژی شاهد پیشرفت در دوربین‌های آنالوگ نیز بودیم. دوربین‌های مدل جدید آنالوگ از نظر کیفیت تصویر بسیار پیشرفت کردند. همچنین این دوربین‌ها از نظر نوع واحد اندازه گیری نیز کیفیتشان بسیار بهتر شده است. مدل‌های مختلفی از این نوع دوربین‌های مداربسته توسط اکسوم و داهوا وارد بازار شده که از کیفیت خوبی نیز برخوردارند.

دوربین مداربسته تحت شبکه یا IP

این نوع دوربین از دو مورد قبلی بسیار کیفیت بهتری دارند و قیمت آن‌ها نیز بیش از موارد گفته شده است. این که نوع تحت شبکه دوربین مداربسته اکسوم بهتر است یا داهوا به نوع و مدلشان بستگی دارد. به طور کلی دوربین‌های تحت شبکه از نظر نوع انتقال ارتباط و نوع پردازش تصویر عملکرد بسیار خوبی دارند و می‌توان آن‌ها را بهترین نوع دوربین مداربسته به شمار آورد.

ببینید: همه چیز درباره لنز دوربین مداربسته

بررسی گردش، زاویه دید و مکان نصب

Array

دوربین‌های مداربسته را می‌توان از جهات مختلفی دسته بندی کرد. این نوع دوربین‌ها به شکل‌های مختلفی روی دیوار نصب می‌شوند. و باید با توجه به مکانی که می‌خواهید از آن‌ها بهره بگیرید بهترین مدل دوربین مداربسته را انتخاب کنید. همچنین این دوربین‌ها از نظر گردش و زاویه دید با یکدیگر تفاوت دارند و به 4 دسته مختلف تقسیم بندی می‌شوند.

  • دوربین بولت
  • دوربین دام
  • دوربین اسپید دام
  • دوربین فیش آی

نتیجه‌گیری

در این مقاله به بررسی تفاوت های دوربین مداربسته داهوا و اکسوم پرداختیم که اینکه این دو برند از لحاظ قیمت، تکنولوژی، مزایا و دیگر امکانات چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند. درصورتی که قصد خرید دوربین مداربسته را دارید می توانید با شماره 05137051416 تماس بگیرید و به صورت رایگان از متخصصان دیجی رانو کمک بگیرید.

Rate this post
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.