بهترین تامین کننده برق دوربین مداربسته چیست؟

بهترین تامین کننده برق دوربین مداربسته

دوربین مدار بسته از جمله تجهیرات مهم و ضروری در کارگاه، کارخانه‌ها و سازمان‌های مختلف است که باید به دلایل متعدی از آن‌ها استفاده کرد. به طور کلی دوربین مدار بسته بسیار حساس بوده و در صورت استفاده از آن باید به موارد مختلفی توجه کرد. یکی از این موارد منبع تغذیه‌ی آن است. از این رو انتخاب بهترین تامین کننده برق دوربین مداربسته امری مهم و ضروری قبل از تهیه دوربین مدار بسته است. که در این مقاله در مورد آن نکات مختلفی را بیان می‌کنیم.

انتخاب بهترین تامین کننده برق دوربین مداربسته

Array

به طور کلی روش‌های مختلفی برای تامین برق دوربین مدار بسته مورد استفاده قرار می‌گیرد که بر حسب نیاز خود می‌توانید از آن‌‌ها بهره بگیرید. به طور کلی هر کدام از این روش‌ها مزیت‌ و ویژگی‌های خاص خود را دارند و شامل موارد زیر می‌شوند.

 • سیستم POE
 • سیستم UPS
 • پنل خورشیدی

در ادامه هر کدام از این روش‌ها و مزیت‌هایی که به دنبال دارند را بیان می‌کنیم، تا بتوانید بهترین تامین کننده برق دوربین مداربسته را تهیه کنید.

بخوانید: راهنمای خرید دزدگیر اماکن

سیستم UPS چیست و چه کاربردی دارد؟

Array

دستگاه UPS نوعی منبع تغذیه پشتیبانی است. این دستگاه هنگامی که برق قطع می‌شود و یا نوسانات شدید برق اتفاق می‌افتد؛ زمان کافی برای خاموش شدن را در اختیار دوربین مدار بسته قرار می‌دهد و همچنین این دستگاه قادر است تا قابلیت حالت آماده به کار را برای راه اندازی مجدد را به دوربین مدار بسته بدهد. به عنوان مثال باید گفت که هنگامی که برق می‌رود و دوربین مدار بسته به منبع برق دسترسی ندارد، دستگاه خاموش شده و دیگر امکان ضبط وقایع را نخواهد داشت. اما هنگامی که از دستگاه UPS استفاده می‌کنید، این دستگاه بعد از قطع شدن برق برای مدت زمان کوتاهی دوربین مدار بسته را فعال نگه می‌دارد و کاربر را آگاه می‌کند که برق اصلی آن قطع است.

همچنین گاها به دلیل نوسانات برق دوربین مدار بسته آسیب می بیند و از کار می‌افتد و باید هزینه‌های زیادی را برای تعمیر آن در نظر گرفت. اما هنگامی که از سیستم UPS استفاده می‌کنیم، این دستگاه  از دوربین در مقابل موج‌‌های قوی محافظت می‌کند. از این رو دستگاه در اثر نوسانات شدید برق آسیب ندیده و سالم می‌ماند. به همین دلیل می‌توان یکی از بهترین تامین کننده برق دوربین مداربسته را UPS نامید.

ببینید: دستگاه دزدگیر بیواز مدل BH11

فناوری‌هایی که در دستگاه UPS مورد استفاده قرار گرفته است شامل سه دسته می‌شود:

 1. UPS آنلاین
 2. UPS آفلاین
 3. UPS line interactive

UPS آنلاین

این فناوری به طور پیوسته برق بدون نویز را از باتری در اختیار تجهیزات مختلف دستگاه قرار می‌دهد.

UPS آفلاین

از این فناوری معمولا در دفاتر و کامپیوتر‌ها برای تامین برق اضطراری استفاده می‌کنند. UPS آفلاین بعد از قطع شدن برق، برق مورد نیاز را از طریق باتری خود تامین می‌کند. برای تهیه برق اضطراری می توانید از برق اضطراری اپتی پلاس استفاده کنید.

UPS line interactive

این فناوری برق خروجی را توسط ترانسقورماتور تثبیت می‌کند.

سیستم POE چیست و چه کاربردی دارد؟

Array

با استفاده از سیستم POE دیگر نیاز نیست تا برق مورد نیاز دوربین مدار بسته را از طریق کابل برق مستقیم تامین کنیم و از این رو آن را می‌توان یکی از بهترین تامین کننده برق دوربین مداربسته دانست که مزیت‌های مختلفی را به همراه دارد. این سیستم به جای استفاده از کابل برق، برق مورد نیاز را به وسیله‌ شبکه داخلی تامین می‌کند. اما برای استفاده از این روش به تجهیزات و لوازم مختلفی نیاز داریم.

ببینید: اپتی پلاس 28 آمپر

در هنگام خرید دوربین مدار بسته باید به موارد مختلفی توجه کرد تا بتوانید دستگاهی را خریداری کنید که تمام نیاز‌های شما را پاسخگو باشد. برخی از دوربین‌های مدار بسته به شکل طراحی شده‌اند که نمی‌توان در آن از POE که یکی از بهترین تامین کننده برق است استفاده کنیم. تعداد پورت و توان خروجی دستگاه از جمله موارد مورد نیاز برای استفاده از سیستم POE هستند. از این رو در صورتی که می‌خواهید از سیستم برای تامین برق استفاده کنید، باید این موارد را در نظر بگیرید.

شما برای آن که منبع تغذیه دوربین ها را به صورت POE کنید سه راه مختلف پیش روی خود دارید:

 1. NVR POE
 2. سوییچ شبکه POE
 3. منبع تغذیه POE

بخوانید: کنترل از راه دور دوربین مداربسته

NVR POE

دستگاه NVR دارای خروجی POE است و از این رو کار راحت و آسانی برای نصب دوربین‌ها پیش روی شماست. در این روش فقط باید کابل شبکه هر کدام از دوربین‌ها را به پورت POE وصل کنید.

سوییچ شبکه POE

اگر از سوییچ‌‌ها برای متصل کردن دوربین‌ها استفاده می‌کنید و قصد دارید تا منبع تغذیه از نوع POE که از بهترین تامین کننده برق دوربین مداربسته است باشد، باید تمام سوییچ‌ها که به دوربین متصل هستند از نوع POE باشند.

ببینید: اپتی پلاس 16 آمپر

منبع تغذیه POE

در این روش کابل شبکه‌ای که به ورودی سیستم اتصال می‌یابد در خروجی به صورت POE در خواهد آمد.

تامین برق دوربین مدار بسته به وسیله‌ی انرژی خورشیدی

Array

در این روش که یکی از بهترین تامین کننده برق دوربین مداربسته است به وسایل و تجهیزات مختلفی نیاز دارید. از مهم‌ترین این لوازم و تجهیزات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • پنل خورشیدی
 • یک باتری خورشیدی
 • دوربین مدار بسته
 • یک شارژ کنترلر خورشیدی

ببینید: اپتی پلاس 20 آمپر

اما برای بهره گیری از سیستم باید به موارد زیر اشاره کرد:

 1. یکی بودن ولتاژ تامین کننده باتری و دوربین
 2. پشتیبانی باتری
 3. عوامل محیطی

یکی بودن ولتاژ تامین کننده باتری و دوربین

در وهله اول باید توجه کنید که ولتاژ تامین کننده باتری و دوربین یکی باشند. اگر به این موضوع توجه نشود، دوربین پس از مدتی آسیب می‌بیند و یا خواهد سوخت. به طور کلی دوربین مدار بسته با برق 12 یا 24 ولت در بازار وجود دارند. حال اگر به عنوان مثال قدرت باتری 24 ولت باشد، اما دوربین مداربسته 12 ولت باشد، مشکلات مختلفی برای سیستم به وجود می‌آید.

بخوانید: راهنمای خرید دزدگیر ارزان برای منزل

پشتیبانی باتری

باید برقی که توسط پنل خورشیدی برای باتری مورد استفاده قرار می‌گیرد، باید به اندازه کافی باشد. اکثر دوربین‌ها قابلیت دید در شب دارند و باید در هنگامی که خورشید نیست به طور مداوم کار کنند از این رو باید برای فعال نگه داشتن مداوم دوربین‌ها به میزان برقی که پنل خورشیدی برای باتری تامین می‌کند نیز توجه داشته باشید.

عوامل محیطی

اگر پنل خورشیدی را به عنوان بهترین تامین کننده برق دوربین مداربسته در نظر گرفته‌اید باید به عوامل محیطی تاثیر گذار بر آن نیز توجه کنید. دورربین مداربسته یا باتری آن امکان دارد که در محیط‌هایی قرار گیرد که دارای رطوبت یا گرد غبار است. از این رو سعی کنید از تجهیزات ضد آب استفاده کنید و آن‌ها را در فواصل زمانی مشخصی تمیز کنید.

نتیجه‌گیری

در این مقاله از دیجیرانو (Digirano.com) به بهترین تامین کنده برق دوربین مداربسته پرداختیم و اشاره کردیم که بهترین تجهیزات برای تامین برق دوربین چه هستند و از چه راه هایی می توان برق دوربین را تامین کرد.

Rate this post
دیدگاه شما

یک دیدگاه

 1. قدیمی گفت:

  جالب بود
  منم از پنل خورشیدی برای تامین برق دوربین های مدار بسته سوله ام استفاده کردم. راضی ام

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.